Wernisaż wystawy 9 lipca 2026 r. o godz. 16:30, na którym zaprezentowane zostaną prace Angeli Preusz-Löschenkohl
Wystawa łączy portrety, rysunki i prace malarskie z cykli „Szenaria”, „Amazonki” i „Disegno Interno”. W centrum uwagi znajduje się refleksja nad kobiecością jako przestrzenią doświadczeń pomiędzy pamięcią, codziennością i indywidualną percepcją. Przedstawione kobiety nie jawią się jako ideały, lecz jako nosicielki historii, tożsamości i przeżytych doświadczeń.
Tytuł nawiązuje do renesansowego pojęcia „Disegno Interno”, które opisuje wewnętrzną koncepcję dzieła sztuki. W swoich pracach Angela Preusz-Löschenkohl łączy tę wewnętrzną płaszczyznę z widoczną formą. Rysunek, malarstwo i obiekty tworzą otwarte przestrzenie, łączące osobiste doświadczenia z kwestiami społecznymi. Charakterystyczne są ingerencje w płótno poprzez nacięcia, szwy i zmiany materiałowe. Obraz staje się miejscem zapisanych doświadczeń. W ten sposób powstają dzieła zajmujące się percepcją, pamięcią, cielesnością oraz warunkami widzialności.
Zapraszamy Państwa tego wieczoru do odkrywania nowych perspektyw, tożsamości, pochodzenia i kobiecości.
