Wydarzenie to jest częścią ogólnokrajowej akcji „Erzählcafé” – inicjatywy organizacji pożytku publicznego mającej na celu nawiązanie dialogu między kobietami.
W świecie wysoce zaawansowanej technologicznie medycyny położniczej coraz większej liczbie przyszłych rodziców brakuje osobistego wsparcia, które uwzględniałoby ich sytuację. Dawniej babcie i matki przekazywały swoje doświadczenia i wiedzę kolejnemu pokoleniu – chcemy przywrócić tę dodającą sił tradycję.
Serdecznie zapraszamy Was na inspirującą wymianę poglądów w kawiarni opowieści: podczas rozmów między młodymi i starszymi osobami, świadkami tamtych czasów, położnymi i matkami uzyskacie odpowiedzi na pytania i poznacie nowe spojrzenie na początek życia. Również osoby bezdzietne mogą tego popołudnia dowiedzieć się więcej o okresie własnych narodzin i wziąć udział w dyskusji. Wydarzenie z moderatorem jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Można przynieść ze sobą stare zdjęcia, ogłoszenia o narodzinach i pamiątki związane z tematem narodzin.
