„O marzeniu o byciu niezatapialnym” – PREMIERA w kinie w Boizenburgu z udziałem reżysera Toma Fröhlicha
W filmie „O marzeniu o niezatapialności” reżyser z Rostocku, Tom Fröhlich, opowiada historię ojczyzny rozgrywającą się na morzu. W okresie swojej największej świetności flota dalekomorskich statków rybackich NRD liczyła ponad 100 statków – była to największa flota, jaka kiedykolwiek pływała pod niemiecką banderą. W ciągu 40 lat działalności tej wielkiej floty żaden statek nie zatonął na morzu. Dziś pozostało już tylko kilka z tych stalowych kolosów. Tom Fröhlich odnalazł cztery z nich: u wybrzeży Grenlandii, w hiszpańskim porcie, na duńskim złomowisku oraz w porcie w Hamburgu. Są one ostatnimi świadkami minionego świata pracy, a jednocześnie żywymi miejscami, w których do dziś pracuje się, mieszka i wspomina. Opowiada Charly Hübner.
Film porusza temat skutków zjednoczenia Niemiec, globalizacji i industrializacji – jest jednocześnie wielowarstwową refleksją na temat pamięci, ojczyzny i bolesnej straty w nieustannie zmieniającym się świecie.
Od 2 lipca w kinach.
