„O pasterstwie i tańcu” – Krajowa Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa występuje pod dyrekcją Michaela Leuschnera, a solistką jest saksofonistka barytonowa Tini Thomsen
Katharina „Tini” Thomsen była członkinią LJJO Hamburg oraz zespołu Bujazzo i już w młodym wieku specjalizowała się w grze na niskotonowych instrumentach dętych drewnianych, takich jak saksofon barytonowy, klarnet basowy i kontrabasowy. Początkowo studiowała w HfMT w Hamburgu, a następnie przez wiele lat kontynuowała naukę w Konserwatorium w Amsterdamie.
Występując w różnych gatunkach muzycznych, Katharina brała udział w licznych produkcjach, w tym w „BBC Night of the Proms”, trasie „MTV Unplugged” z Cro, w zespole Nilsa Landgrena Funk Unit, a także jako członkini zespołu telewizyjnego programu „Wer stiehlt mir die Show?”. Jednak zwieńczeniem tych różnorodnych przedsięwzięć są jej własne produkcje z Metropole Orchestra, NDR Bigband i HR Bigband.
Od 2014 roku Tini Thomsen wydała dziesięć płyt CD pod własnym nazwiskiem, w tym produkcje ze swoim zespołem rockowo-jazzowym MaxSax, a także jazzową wersję „Piotruś i wilk” z Hellą von Sinnen.
W latach 2022 i 2023 Thomsen na pewien czas zamieniła muzykowanie na pasterstwo – i odkryła przy tym, że życie pasterki i kierowanie zespołem mają zaskakująco wiele podobieństw.
W ramach letniej sesji roboczej 2026 LaJazzO przebywa w Gadebusch w dniach 8–12 sierpnia 2026 r. i odbywa próby pod kierownictwem Michaela Leuschnera.
